Úspora nákladů - Ušetříte energii, teplo, peníze i místo.

Provozní náklady – ušetříte až 40 %

Oproti běžným způsobům vytápění můžete s infratopením PION každou zimu ušetřit až 40 % nákladů. Jak je to možné? Důvodů je několik:

Vzduch v místnosti může mít o 2–3 °C méně než jste zvyklí, protože infraparsky zahřívají přímo vás a nikoli nejprve vzduch. Teplota zdí je vyšší než při ohřevu konvekčním systémem, nedochází ke kondezaci vodní páry a výrazně se zvyšuje jejich tepelný odpor. (Snížení vlhkosti zdi o 1% vede ke zvýšení tepelného odporu o 20%-30%) Ušetřit ale můžete ještě více: Nejlepší způsob, jak regulovat teplotu v místnosti vytápěné infratělesy PION je jejich napojení na prostorové programovatelné termostaty. Ty jsou umístěny v každé vytápěné místnosti. Takto může vaše úspora činit až 40 % nákladů na vytápění.

Doporučujeme používat termostaty spínající až 16A. Infratělesa je možné napojit na jakýkoliv běžně používaný regulační systém. Topení lze tak ovládat přes internet nebo pomocí SMS. V ubytovacích zařízeních je možné vytápění jednotlivých pokojů spojit s rezervačním systémem na recepci. Možná je i reakce na otevření oken – zařízení se pak automaticky vypíná.

Tělesa PION mají prakticky nulové náklady na údržbu – nejsou nutné každoroční revize komínu a kotle, nehrozí prasklé trubky ani únik topného média. Pokud ještě navíc vhodně zvolíte energetický tarif, je efektivita infrasystému extrémní.

U rekreačních objektů dochází vždy v době neobývání k vychládání objektu. Při zpětném vytápění tělesy PION nevzniká tepelná ztráta při ohřívání vzduchu – okamžitě jsou vyhřívány stěny, podlahy a osoby v místnosti. I přes to, že v místnosti je relativně chladno budete mít pocit tepla.

Pro maximalizaci úspory je nutné vybrat co nejvýhodnější tarif na odběr elektrického proudu od jednotlivých dodavatelských společností. V nejvíce případech se jedná o tarif D 45d – Sazba pro domácnosti, které k vytápění používají elektrické přímotopy.

Provozní náklady na vytápění infratopnými tělesy PION
*průměrná cena elektrického přímotopového tarifu D45d v ČR (E.ON, PRE a ČEZ)

Klikněte na svého dodavatele elektrické energie

Cenu elektrické energie bereme po započítání paušálních plateb, v sazbě D45d a tarifu NT 3,0 Kč/kWh.
Cena plynu po započítání paušálních plateb 2,0 Kč/kWh.
Na počátku, při porovnávání jednotlivých topných systémů, nebudeme uvažovat zvyšování cen energií. To provedeme až na konci pro několik úrovní navýšení cen energií v horizontu 25 let.
Speciálně u elektřiny je zapotřebí si uvědomit, že výsledná cena za dodávku el. energie je složena z několika částek, kde cena za silovou elektřinu je dnes v podstatě dána cenou na burze. Druhou část ceny tvoří regulované položky jako distribuce, příspěvek na obnovitelné zdroje a daně (z elektřiny a DPH). Takže např. zvýšení ceny silové elektřiny na dvojnásobek se na výsledné ceně pochopitelně dvojnásobně neprojeví. Viz následující grafy, které ukazují cenu za dodávku 1kWh elektřiny, kde druhý graf je pro případ, že cena silové elektřiny stoupne na dvojnásobek.


Pořizovací náklady – ušetříte minimálně 30 %

Oproti technologicky srovnatelnému konkurenčnímu infratopení ušetříte při pořízení PIONu více než 30 % pořizovací ceny.

Ve srovnání s klasickými topnými systémy zde opět vychází PION extrémně výhodně: Nemusíte investovat do komínů, nákladného zavádění potrubí po celém objektu či drahých topných kotlů.

Porovnání pořizovací ceny PION Classic s konkurencí

Úspora prostoru

Tělesa PION nezabírají místo na zdi a pod okny, protože jsou primárně určena k zavěšení na strop, odkud díky svému unikátnímu elipsovitému korpusu a zakřivení topné desky v úhlu 120° dokáží rovnoměrně prohřát celou místnost. Na rozdíl od radiátorů či konkurenčních infrasystémů vás nijak neomezují při rozmístění nábytku, obrazů a jiných bytových doplňků na stěny, po podlaze a pod okna.

Proč pomocí infratopení ušetříte? Jedná se totiž o nejefektivnější způsob, jak přeměňovat elektrickou energii na teplo

Princip je velmi jednoduchý. Elektrický proud prochází tělesem s vysokým odporem. Odporový topný prvek v topidle se tak zahřívá a přes povrch topné desky vyzařuje infračervené záření o požadované vlnové délce. Toto záření má přirozenou schopnost pronikat objekty podstatně rychleji než záření vycházející z konvekčních zdrojů, jakými jsou například plynová nebo klasická elektrická kamna či přímotopy. Proto je kolem 80 % tepla absorbováno objekty v místnosti místo toho, aby bezúčelně unikalo při cirkulaci vzduchu nebo skrze zdi, podlahy či dveře.
Díky tomu nová generace infratopení spotřebuje o 35–40 % energie méně než klasické konvekční systémy vytápění. Na rozdíl od nich PION neplýtvá teplem na ohřívání vzduchu, což je velmi neefektivní způsob vytápění místnosti. Většina teplého vzduchu se totiž soustředí u stropu, kde je pak typicky teplota až o 10 °C vyšší než u podlahy. A vy pociťujete chlad ve studených vzduchových kapsách, i když klasické topení sálá naplno. S infratělesy PION můžete navždy zapomenout na pocity studených nohou u vás doma.
Infratopení PION má extrémně výhodnou pořizovací cenu a zároveň spotřebuje méně energie než konvekční topení. Jestliže Vás zaujaly výhody infratěles PION, pomocí naší kalkulačky zjistíte, jakou kombinaci potřebujete pro vytápění vašeho konkrétního prostoru.